Kalendář zápasů

FOTO JHL na Zonerama

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Čeká nás dramatický závěr Skupiny N-2

Zatímco ve Skupině N-1 se situace jasně vyprofilovala, a mezi klíčovými pozicemi se utvořily jasné bodové rozdíly, Skupina N-2 před posledním kolem má jisté jen 1. a poslední místo.

Většina mančaftů má teď šanci udělat důležitý krok pro další učinkování v letošní sezoně.

 

Nejprve si ve stručnosti shrňme, o co se vlastně hraje. Po 9. kole, které nás nyní čeká, dojde k rozdělení Skupiny N-2 na 4 a 5 týmů. Tím vzniknou Skupina o 7. - 10. místo a Skupina o 11. - 15. místo. V rámci těchto skupin se utká ještě jedenkrát každý s každým, přičemž body získané ve Skupině N-2 se započítávají. Což je důležtý faktor.

Týmy ve Skupině o 7. místo (kde budou 4) hrají o postup do Předkola Play-off, kam postoupí 7. a 8. tým, a zbylé dva mají zaručenou účast ve čtvrtfinále "Vyzývacího poháru" (Challange Cupu - jehož název jsem právě vymyslel :-).

Naopak pětice týmů ve Skupině o 11. místo svede tuhý boj o pouhá 2 místa ve čtvrtfinále. Pro zbylou trojici sezona končí neúspěchem.

A nyní k situaci v tabulce. Dobrá Voda je bez ztráty bodu jasně dominantním týmem a o 1. místo již nemůže přijít. V momentální formě navíc může být nepříjemným soupeřem i pro týmy ze Skupiny N-1 se kterými se pravděpodobně utká v předkole Play-off.

Za ní je ovšem situace více než vyrovnaná. Gema, Železnice a Kopidlno mají stejný počet bodů, o pouhý bod za nimi jsou Žraloci a o další bod zpět Blata.

Teď nastupuje oblíbená matematická prognostika ... Žraloci mají v posledním kole volno, tudíž je jisté, že zůstanou za branami postupu, v lepším případě na 11. místě. Blata ještě čeká utkání se Železnicí (zítra od 20:15) a pokud uspějí, budou mít na kontě 9 bodů jako trojice před nimi a navíc lepší vzájemný zápas se Železnicí.

Pokud by však měly 4 týmy stejný počet bodů, přišla by na řadu minitabulka vzájemných zápasů, která by vypadala takto: 8. Železnice 4b, 9. Kopidlno 4b (v poř. Železnice a Kopidlna by záleželo na skóre), 10. Blata 3b, 11. Gema 1 b. Černý Petr by tak zbyl na Gemu.

Jenže pokud by do hry vstoupilo Kopidlno, které by alespoň remizovalo s Lužany (neděle 10:30), z minitabulky by vypadlo, a ta by měla tuto podobu: 9. Blata 3b, 10. Železnice 2b, 11. Gema 1b, tudíž out by opět byla Gema. Ta by tak musela bodovat v utkání s Dobrou Vodou (sobota 17:00), aby se nemilé situaci vyhnula.

Nepříliš pravděpodobná je poslední varianta, a sice že by Kopidlno nezískalo bod ani s Lužany ani v dohrávce s Dobrou Vodou. Pokud by zároveň Gema s Dobrou Vodou bodovala, měly by všechny tři týmy (Kopidlno, Železnice a Blata) v minitabulce stejně bodů a muselo by rozhodovat skóre ze vzájemných zápasů. Pokud by Blata navíc porazila Železnici přesně výsledkem 5-3, musel by o pořadí na 9. - 11. místě rozhodnout LOS!

Všechny tyto spekulace mají však jednu zásadní podmínku, a to aby Blata v nejbližším utkání soutěže porazila Železnici. V opačném případě by byla postupující čtyřka známá již zítra (26.1.).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Sklepy Team 12
2 HC Vapos Jičín 12
3 HC Revival 6
4 HC Libáň 2
5 HC Blata 17
6 HC Řáholec Jičín 16
7 HC Holín 14
8 HC Robousy 13
9 HC Gema Jičín 12
10 HC Kopidlno 12
11 ZD Podchlumí DV 13
12 HC Divočáci 7
13 Old Legends Spirit 4
14 SHC Železnice 3
15 HC Žraloci Jičín 3

Reklama

hokej-300x300

a-zstavba

Svob1

rek

Facebook