Kalendář zápasů

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

FOTO JHL na Zonerama

Partner kan. bodování

Web účastníků JHL


kopidlno

 

 

Sklepy navýšily odstup, ve "dvojce" vrcholí boj o šestku

Speditrans Jičínská hokejová liga 201819 se přehoupla do své druhé poloviny a k polovině se nezadržitelně blíží i nadstavbová část. V čele tabulky se vyhřívá Sklepy TEAM, který během sezony zaváhal jen jednou. Další tři týmy elitní skupiny se vzájemně obírají o body a ztrácí.

To Skupina N-2 má díky odlišnému hernímu systému před sebou důležitý boj o pozice v horní polovině. Rozhodne desítka utkání mezi 5. - 15. lednem.

 

Nadstavbová skupina N-1 se nachází ve své polovině, přesněji zbývá odehrát utkání Vaposu s Revivalem. Na čele si náskok vybudoval Sklepy TEAM, a to díky dvojím výhrám nad Revivalem i Libání. Jediným, kdo dokázal pětinásobného šampiona v letošním ročníku porazit, byl Vapos.

Povedlo se mu to v utkání 3. kola, kdy doslova přestřílel novopacké 9-7. Zpočátku to ale vypadalo na jiný průběh. Sklepy TEAM se v 25. a 26. minutě dvěma slepenými góly ujal vedení 4-2 a byl ho plný led. Jenže poté nastala slavná chvíle Aleše Kubíčka. Druhý nejstarší hráč na ploše dvakrát překonal obranu i gólmana Sklepů a vyrovnal na 4-4.

Možná klíčový moment utkání byl dost kurózní. Po vhazování došlo ke krvavému zranění rozhodčího Kejzrala a Sklepy to dost poznamenalo. Zřetelnou ztrátu koncentrace během 37 sekund potrestali Michal Puš i Ondřej Mizera a Vapos nejednou vedl 6-4. Ve 40. minutě měl navíc Vapos k dispozici přeslovku 4/3, kterou již čtvrtým gólem v utkání využil Ondřej Mizera.

Vedení 7-4 pak Vapos v závěrečné třetině uhájil, i když snadná práce to rozhodně nebyla. V posledních sekundách si pak ještě Aleš Kubíček připsal k hattricku i čistokrevný vlastní gól, ale na výhře pro jeho tým už se nic nezměnilo. Vapos vyhrál 9-7.

Ale ani další utkání elitní skupiny nezůstali za očekáními. Sklepy TEAM, krom utkání s Vaposem, zvítězil ve všech utkáních, i když né vždy přesvědčivě. Zejména utkání s Libání byla velmi vyrovnaná a skončila výsledky 5-4 a 5-3, když Libáň v obou utkání delší dobu vedla.

Na druhém místě tabulky je Vapos, který ve 4 utkáních nadstavbové části třikrát zvítězil. Dvakrát porazil Libáň a jednou Sklepy ve výše zmíněném utkání. Jedinou porážku zaznamenal s Revivalem, kdy ztroskotal na výborně chytajícím gólmanu Čapkovi. Za Revival se dvakrát prosadil Lukáš Karban a jednou Dan Fišar. Jejich tým zvítězil 3-1 a v tabulce je se 2 výhrami a 3 prohrami na třetím místě. O všem se ale ještě rozhodne ve druhé polovině nadstavby a jen připomínám, že do semifinále postupují první dva celky. Týmy na 3. a 4. místě poputují do čtvrtfinále.

Mnohem napínavější je nyní situace ve Skupině N-2. O první šestku tam nyní bojuje 7 týmů a nikdo nechce 15. ledna držet "černého Petra". Týmům nyní zbývá odehrát 1 až 2 utkání, Blata pak mají k dispozici ještě odložený duel s Old Legends.

Jaká je aktuální situace? Dobrého vkladu ze základní skupiny využil Řáholec, který přidal ještě výhry nad Žraloky, Robousy a Podchlumím, kterou zachraňoval až v samém závěru. Podchlumí totiž v 55. minutě udeřilo v vlastním oslabení a ujalo se znovu ztraceného vedení 4-3. Ještě v téže přesilovce však propadla střela Marka Číhy a v čase 58:15 se střelou z první a ještě v pádu prosadil z vrcholu kruhu Tomáš Kocourek. Podchlumí mohlo získat veledůležité body, které mu mohou v končném součtu chybět. Řáholec si tak jistotu postupu zajistil po pouhých 7 utkáních a příliš ho nemusí mrzet ani porážka od Holína v dosud posledním utkání.

Druhým jistě postupujícím jsou Robousy, kterým se ale v posledním klání zranil ve výborné formě chytající gólman Čapek a jeho další učinkování je s otazníkem. Ještě předtím ale stihl pomoci při remíze 6-6 s Kopidlnem, která jeho týmu potvrdila postup do šestičlenné Skupiny B-1.

Nyní ale už k ohroženým týmům. Celkem 11 bodů posbírali jak Kopidlno, tak Blata. Přitom druhý jmenovaný má mnohem lepší pozici, když mu ještě chybí tři utkání, ve kterým by si měl (alespoň papírově) připsat minimálně 4 body s Old Legends a Železnicí. Utkání se Řáholcem by mělo být vyrovnané. Třetí postupující by tedy měl být z Českého Ráje.

O zbylé tři pozice se utkají 4 týmy a rozhodovat budou vzájemná utkání. Nejlepší formu i předpoklady má Holín. Ten se zřejmě již vypořádal s tragickou základní částí a v nadstavbě vyhrál ve všech třech utkáních. Poslední výhra 6-4 na Řáholcem byla velice důležitá, a to i s výhledem na boj o první dvě příčky a šanci na "velké" Play-off. V posledních dvou kolech před "zlomem" čekají Holín ješt Old Legends a Kopidlno. Na Kopidlno ztrácí Holín 1 bod.

I Kopidlno získalo v posledním kole velmi důležité body. Tedy bod, ze remízu 6-6 s Robousy. V divokém utkání si zařídil Petr Brodský, který překonal z dorážky již indisponovaného gólmana Robous. Po tomto gólu utkání skončilo. Kopidlno tak může svůj postup pojistit v duelu s Podchlumím už 7. ledna a zároveň může svého soupeře poslat "do pralesa". Kdyby však neuspělo, musí doufat v zisk bodů s Holínem nebo na příznivost ostatních výsledků.

Pod čarou se nyní nachází Gema. Poslali jí tam nevyrovnané výsledky i slabá základní část. Možná klíčové utkání s Dobrou Vodou (Podchlumí) ale zvládla, vyhrála 8-4, a nyní má v klíčovém souboji lepší vzájemný duel. Gemu čekají ještě dva duly se Žraloky a Robousy. Dva body jí vrátí do hry, čtyři body jí s největší pravděpodobností zajistí postup. Do hry ale může ještě vstoupit faktor vzájemné minutabulky, pokud by více týmů mělo 10, 11 nebo 12 bodů. Nakonec se stejně musíme nechat překvapit.

Navíc musíme mít na paměti, že body se stále sčítají a až součet s body ze závěrečných skupin určí pořadí pro Play-off. To platí i pro poslední čtyři celky, které už nemají šanci na postup do první šestky. Stále ale mohou bojovat o Challenge Cup, neboli "malé Play-off". Tak totiž postupují dva nejepší ze Skupiny B-2, neboli dolní pětky. I zde bude boj zajímavý. Pokud vezmeme v úvahu, že celkově 11. tým bude mít velký náskok i očekávanou kvalitu, budou Divočáci, Old Legends, Železnice a Žraloci bojovat o jedno postupové místo.

Důležitý krok k tomu udělali Divočáci, kteří porazili Old Legends 5-3. Tento fakt se ještě zvýraznil po vítězství Old Legends 4-3 nad Žraloky, kdy se legendy opět dotáhli na rozdíl 1 bodu.

Ve hře ale zůstávají všechny týmy, a to je skvělá zpráva pro všechny.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Buď s Bohem, Jarko !!

Speditrans JHL - tabulka

#Skupiny N-1, N-2Pts.
1 HC Vapos Jičín 19
2 HC Sklepy Team 18
3 HC Revival 7
4 HC Libáň 4
5 HC Řáholec Jičín 23
6 HC Holín 22
7 HC Robousy 20
8 HC Kopidlno 18
9 HC Blata 17
10 HC Gema Jičín 14
11 ZD Podchlumí DV 18
12 SHC Železnice 9
13 HC Divočáci 9
14 HC Žraloci Jičín 5
15 Old Legends Spirit 5

Reklama

hokej-300x300

a-zstavba

Svob1

rek

Facebook