Partner kan. bodování

Web účastníků JHL

kopidlno

Černý Petr zůstal v ruce Podchlumí

Velmi zajímavé rozuzlení přinesla rozhodující klání o postup do "lepší šestky" Skupiny N-2, neboli Skupiny B-1. Po divokých utkáních Kopidlna s Dobrou Vodou a Gemy s Robousy se nakonec z posledního postupového místa radovala Gema.

Podchlumí doplatilo na ztráty v nadstavbové části a o souboje s vyrovnanými týmy přišlo.

Rozhodující duely se odehrály v pátém a jeden v šestém kole. Gema v poklidu dokráčela v k vítězství 6-2 nad Žraloky a plnohodnotně se vrátila do boje o postup.

Následovala velmi důležitá výhra Blat nad Řáholcem 9-7, ke které významně přispěl i pětibodový Tomáš Sedláček. Rozhodnutí navíc přišlo až v závěru utkání. Blata se tím posunula na 13 bodů a nyní navíc mají velkou šanci jít do Skupiny B-1 z první přičky.

Následovala hladká výhra Holína nad Old Legends 13-1, kterou měl Holín velmi ulehčenou nepočetnou zápasovou soupiskou soupeře.

Tyto výsledky udělaly z utkání Podchlumí s Kopidlnem, hraném v závěru 5. kola, doslova boj o přežití a přesně tak i utkání vypadalo. Oba týmy šly do soubojů na 100 % a hodně se vylučovalo. Úvod patřil zcela jasně Podchlumí, které se dostalo góly Jiřího Špicara (2), Vladislava Špicara, Tomáše Štefana a Jakuba Melichárka už do vedení 5-1 v polovině utkání. Jenže pak začal úřadovat Pavel Louženský, který dvěma góly během 35 sekund ve 32. minutě dokončil hattrick a hlavně snížil na 3-5. Vzápětí sice Dobrá Voda odskočila gólem Jardy Černého, ale brzy opět snížil Petr Brodský. Všechny 4 góly padly během 1 minuty a 37 sekund.

Po návratu z kabin se začalo zostra a vyloučených přibývalo. V 53. minutě snížil střelou z voleje z úhlu Petr Pšenička a situace se ještě více vyhrotila. Vyrovnání by Kopidlnu zajistilo postup a přesně to se i stalo. Dvě a půl minuty před koncem byl za zcela zbytečný zákrok vyloučen na 2+10 minut Vojtěch Koníř a Pavel Louženský po sólojízdě v čase 58:42 vyrovnal na konečných 6-6.

Tím pádem by stačila Gemě k postupu remíza s Robousy. Na utkání proto povolala i Tomáše Kloze, což se ukázalo jako klíčový tah. Gema byla v utkání lepší, ale přesto se Robousy dostaly na startu druhé části do vedení 3-1. Vůle zvítězit ale byla u Gemy silnější a ta tak dokázala ještě během druhé části otočit na 4-3. Robousy navíc držel nad vodou na záskok chytající Petr Brož, který předvedl řadu famózních zákroků a celkem tak 5x ho ještě zachránila dobře postavená tyč.

V poslední třetině se hra vyrovnala a vyrovnalo se i skóre na 4-4. Ve 49. minutě to zařídil Michal Trejbal. Když už se blížil závěr, vyrobila obrana Robous tragickou chybu, kterou potrestal Tomáš Kloz. Následné úniky hráčů Robous pochytal David Louma a Gema se po zásluze může těšit na zajímavé zápasy Skupiny B-1

Naopak Podchlumí nečekaně nedokázalo zužitkovat výbornou Základní část, ze které si přineslo 8 bodů a po zisku pouhých tří bodů ve Skupině N-2 končí na 11. místě. Zas tolik ale smutnit nemusí, neboť dosud získané body se stále načítají a i ze Skupiny B-2 postupují 2 týmy do bojů o Challenge Cup. Tam mají, s náskokem 7 bodů na třináctý Spirit, účast prakticky jistou. Budou se ale muset protlouci trnitou cestou vyřazovací fáze, kde začnou již v osmifinále.

Týmy ve Skupině B-1 mohou nyní zabojovat o dvě postupová místa ve čtvrtfinále Play-off a tím pádem minimálně i "free-ticket" do semifinále Challenge Cupu. A kdo ví, třeba mohou překvapit i favorita a utkat se o titul šampiona Speditrans JHL 2018–19.