Partner Play-off

Partner kan. bodování

Pandemie ukončila sezonu, JHL "zatím" bez vítěze

Velmi smutně skončil ročník 2019-20 Speditrans Jičínské hokejové ligy. Kvůli celosvětové pandemii koronaviru a nemoci COVID-19 byly mimo jiné zakázány veškeré sportovní akce a uzavřeny sportoviště v celé zemi. Nevyhnulo se to ani jičínskému zimnímu stadionu, který ve čtvrtek 12. března přerušil provoz a tím pádem i ukončil zimní sezónu.

Bohužel to bylo v době, kdy k dokončení celého ročníku chyběly možná jen dny. V sobotu 14. března bylo na programu 2. finále, po kterém Libáň mohla slavit zisk premiérového titulu. V neděli se pak měl odehrát poslední duel skupiny o 11. místo a také finále Challenge Cupu mezi Gemou a Kopidlnem. Nic z toho se uskutečnit nestihlo.

Libáň po strhující bitvě ovládla úvodní finále proti Revivalu v poměru 9-6 a ujala se vedení v sérii. K dalšímu duelu k všeobecné lítosti nedošlo a osud letošního ročníku, titul mistra i konečné pořadí zůstává nejasný.

Po spekulacích bylo přistoupeno k velkému hlasování "odborné veřejnosti", které dle dostupných informací skončilo názorem, že letošní ročník by mohl zůstat bez vítěze. Ve hře zůstává i možnost dohrát velké finále při startu dalšího ročníku, hned jak bude k dispozici ledová plocha, ale ani to není jisté. Na konečné rozhodnutí si tak můžeme počkat i několik měsíců, až se, jinak stále se zhoršující situace ve světe, uklidní.

Reportáž z posledních odehraných utkání sezony bude v pokračování článku ...

Bronz pro Vapos, finále Chall. Cupu na jedno utkání

Po třech letech se Vaposu podařilo přerušit sérii bez zisku medaile z JHL. Lvím podílem se o to zasloužili hráči s příjmením Bernard, kteří se ze sedmi gólů postarali o šest. I díky nim Vapos porazil Sklepy TEAM 7-2 a mohl se radovat.

Holín nezvládl závěr sezony a prohrál svá poslední čtyři utkání. To poslední rozhodlo o tom, že na 7. místo po výhře 5-3 dosáhl Řáholec. Holín tak skončil celkově až na 8. místě.

V krajské lize "A-tým" HC Jičín nezvládl dotáhnout postup v Turnově, kvůli čemuž JHL přišla o termín prvního finále Challenge Cupu. Gema a Kopidlno následně projevili přání, odehrát finále jen na jedno utkání, které se uskuteční v neděli 15.3. od 17:45.

Fotografie z utkání o 3. místo od pana Václava Krátkého najdete na Zoneramě.

Druhým finalistou Revival !

Po deseti dnech od postupu Libáně poznala Speditrans JHL i druhého finálového účastníka. Revival otočil vývoj v sérii a po vítězství 6-3 vybojoval postup.

Na svou druhou finálovou účast čekal Revival tři roky, naopak Sklepy TEAM ukončil sérii pěti titulů v řadě a zároveň sedmi finálových účastí. Poprvé od roku 2011 tak bude ve finále chybět.

To se rozeběhne v pondělí 9. března, kdy se mezi Revivalem a Libání odehraje první zápas. Ještě předtím, ve čtvrtek 5. března, odehrají Vapos a Sklepy TEAM souboj o bronzovou příčku.

Fotografie ze semifinále od pana Václava Krátkého najdete na Zoneramě.

O Challenge Cup se utkají Gema a Kopidlno

Přinejmenším stejný počet utkání jako velké Play-off, má na programu i letošní Challenge Cup. I ten dospěl do své konečné fáze.

Obě semifinálové dvojice nabídly nádherné souboje a obě skončily překvapivě. Gema senzačně otočila velice nepříznivý vývoj a vyřadila Řáholec, Kopidlno ve čtvrtfinále otočilo proti Blatům a následně hladce vyřadilo největšího favorita na zisk trofeje - Holín.

Ve finále se tak utká Gema s Kopidlnem, o Challenge Cupový "bronz", tedy o 7. místo, se střetne Holín s Řáholcem. Již znéme držitele devátého místa, kterým se stalo Podchlumí.

Foto z Challenge Cupu naleznete na Zoneramě. Pořídil Václav Krátky.

Libáň ve finále, play-off pokračuje

AKTUALIZOVÁNO 03.03.2020  13:17

Možná v historickém datu se do finále probojoval tým HC Libáň. Ke třetí účasti v řadě jí stačily dvě utkání s Vaposem, když vyhrála 3-2 a 8-5. Vapos tak podruhé v řadě nedokázal proměnit vítězství v dlouhodobé části v následný úspěch.

Druhá semifinálová série má za sebou jen první měření sil a i v té se vedení ujal hůře nasazený celek. Sklepy TEAM v taktické bitvě porazil Revival 4-2.

Semifinále čeká i Challenge Cup. První duely se hrají již v neděli 23. února a představí se v něm krom Holína a Gemy i Řáholec a Kopidlno.

Fotografie ze semifinále najdete na Zoneramě.